Podmienky adopcieNa začiatok Vás prosíme, adopciu si poriadne premyslite, lebo je to záväzok na niekoľko rokov.

Prosíme vás, rešpektujte, že adopcii zvieratka z nášho útulku predchádza určitý proces.

 Adoptovať zviera si môže len osoba staršia ako 18 rokov, s platným občianskym preukazom.

 Ak bývanie nového majiteľa nie je v osobnom vlastníctve, je potrebný písomný súhlas majiteľa.

Podmienkou adopcie je osobné vyzdvihnutie zvieraťa u nás v útulku, výhradne osobou s ktorou sme o adopcii komunikovali, podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku. Ideálne je prísť si psíka do útulku vyvenčiť a zoznámiť sa.

 Zvieratká odchádzajú do nového domova až po kompletnom veterinárnom ošetrení – sú očkované, odblšené, odčervené, čipované a kastrované. U mláďat je podmienka kastrácie v dospelosti!

 Zvieratá adoptujeme len do vhodných podmienok. Musí im byť zabezpečená každodenná a veterinárna starostlivosť a spoločnosť. V prípade, že psík ide na adopciu do rodinného domu, dvor musí byť oplotený a zabezpečený, psík musí mať zateplenú búdu, koterec a celoročný prístup do domu. Psík za žiadnych okolností nesmie byť držaný na reťazi, v takomto prípade alebo po porušení iných z podmienok zmluvy bude psík odobraný! Naši mačací zverenci sú prevažne určení do interiéru.

 Po adopcii zvieratka je potrebné ostať s nami v kontakte. Vyžadujeme pravidelné informácie a foto, ako sa zvieratku v novom domove darí.